Akü Kontrolü

Akü Kontrolü

Özellikle İstanbul çevresinde yoğun tempo ile araçların farlarını açık unutulabilmektedir. Bunun sonucu olarak da araçların aküsü sık sık bitebilmektedir.

Böyle bir durumla karşılaşıldığında ilk yapılması gereken yakın çevreden akü takviye yardımı istenmesidir. Eğer bu ihtimal mümkün değilse hemen bir Ümraniye akü kontrol servisi aranarak yardım isteğinde bulunulmalıdır.
 
Bilindiği üzere bir otomobilde olmazsa olmaz parça aküdür. Eğer akü yok ise otomobil asla çalışmayacaktır. Akü aracın elektronik kısmının kalbi gibidir. Bu sebepten dolayı kullanıcıların en çok önem verdiği parçalar arasında yer almaktadır. Oto akü bitmesi durumunda takviye kablosu ile başka bir araçtan güç alınarak otomobil çalıştırılabilir. Bu özelliği ile de kullanıcılara büyük bir kolaylık sunmaktadır.
 

Akü kontrolü nasıl yapılır?

Araçların aküleri yoğun tempolardan doğan unutkanlık veya ihmalkarlık ile bitebilmektedir. Bunun yaşanmaması için pek çok otomobilde elektronik uyarı sistemleri mevcuttur. Fakat bu sistemlerin mevcut olmadığı otomobillerde insanlar dalgınlık hali ile bazı araç opsiyonlarını açık unutarak akünün bitmesine ve işlerin aksamasına sebep olabilirler. Böyle durumlar yaşanmaması için alınabilecek en iyi önlem akünün sağlığını bilmek açısından akü kontrolü yapmaktır.
 
Akü kontrolü yapmanın en iyi yolu bir akü şarj ölçer cihaz sayesinde ömrüne bakmak olacaktır. Bu cihaz genellikle her otomobil sahibinin kullandığı bir cihaz değildir. Bu cihazı herkesin satın almasına da gerek yoktur. Akü şarj ölçer cihazına ulaşmak için İstanbul çevresinde Ümraniye akü kontrol servislerinden birinden hizmet alarak akü kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.
 

Akünün sağlam olduğu nasıl anlaşılır?

Bir otomobilin en önemli özelliği ulaşım sağlamasıdır. Günümüzde araçlar ev konforunda olsa da temel amacı ulaşımdır ve bunu sağlayamıyorsa otomobil işlevini yerine getiremiyor demektir. Bu sebeple otomobilinizin çalışıp yola çıkabilmesi için öncelikle aküsünün sağlam olması gerekmektedir.

Bir akünün sağlam olup olmadığını anlayabileceğiniz etkenler şunlardır;
  • Aküsü sağlam olmayan bir araba çalışmaz.
  • Otomobilin aküsünün voltajı 10 volt altına inmemelidir, eğer iniyor ise akü sağlam değildir.
  • Akünün sağlam olduğunu anlamanın en iyi yolu ise bir oto servise gidip akü şarj ölçer cihaz ile kontrol sağlamaktır.
 

İlgili Konular

Dudullu Oto Servisi

Dudullu Oto Servisi

Müşteri memnuniyeti prensipli çalışmalarımız sayesinde, servisimizde aracınıza yönelik çok önemli çalışmalar yapılır.

Rehbere git

Arabada servis ışığı neden yanar?

Araçlarda bulunan gösterge ışıkları pek çok uyarı sisteminin kullanıcıyla iletişimi için kurgulanır.

Rehbere git
Arabada servis ışığı neden yanar?
ABS beyin tamiri

ABS beyin tamiri

ABS (Anti Lock Braking System): kilitlenme önleyici fren sistemi anlamına gelir. Bu sistemin temel amacı araçlarda yaşanan fren kilitlenme sorunlarının önlenmesidir.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası