Akülerde Garanti

Akülerde Garanti

İstanbul gibi hayatın hızlı aktığı şehirlerde sık sık akü bitmesi durumuyla karşılaşılmaktadır. Bu sebeple İstanbul’da akü değişim servisleri sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Bunlardan en çok bilinenlerin arasında Ümraniye garantili akü değişimi servisleri bulunmaktadır. Kullanıcılar oto akü takviyesi yapmak noktasında yetersiz kalınan durumlarda bir telefonla Ümraniye garantili akü değişimi servislerinden kolaylıkla hizmet alabilmektedir.
 
Günümüzde salgın hastalık sebebiyle dünya ekonomisinin çökmesi üzerine otomobil kullanıcıları otomobillerine bir hizmet alırken en çok önemsediği unsur aldıkları hizmetin garanti kapsamında olmasıdır. Bu sebeple araçların da çalışması için en önemli unsur olan akünün de garantili olması kullanıcıların en büyük isteğidir. Bundan dolayı akü ticareti yapan oto servisler de garantisi olan akü markalarını tercih etmektedir.
 

Akü hangi durumlarda garantiye girer?

Bugünlerde kullanıcılar bir hizmet alırken defalarca düşünmektedir. Bu da kullanıcılara vakit kaybettirmektedir. Vakti değerli olan kullanıcılar garantili ürünler almak noktasında yoğunluk gösterirler.

Oto akü garantisinin kapsadığı konular ise şunlardır;
 
  • Akünün kısa devre yapması
  • Girift kopuğu oluşması
  • Ters göz arızası
  • Akü etrafında elektrolit kaynaklı yıpranmalar
  • Akü gözlerinin birinden diğerine elektrolit sızması
Bu durumlar yaşandığında gönül rahatlığı ile bir akü değişim servisine giderek akü değişimi yapılabilir. Kullanıcılar için çok önemli olan bu garanti konusunda günümüzde pek çok firma da özenli davranmaktadır. Bu sebepten dolayı alacağınız çoğu akünün belirli bir garanti süresi bulunmaktadır.
 

Bir akünün ömrü kaç yıldır?

Akülerin ömürleri kullanıldığı şehrin iklim koşullarına, araç kullanıcısının ihmalkarlık durumuna ve akünün kullanıldığı araca olan uygunluğuna göre pek çok etkende değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama olarak söylemek gerekirse bir akünün ömrü 5-6 yıl olarak gösterilir. Buna istinaden akünün ömrü bazı durumlarda 4-5 ay bile olabilmektedir. Bu tamamen akünün kullanılacağı şartlara göre değişkenlik gösterir.
 
Akünün ömrünü doğal olarak verilen sürede tamamlaması için onun ideal şartlarının bilinerek bu şartlarda kullanılması gerekmektedir. Her firmanın ürettiği akünün ideal şartları farklı olabilmektedir. Üreticiler aküyü sunduğu pazarın koşullarına göre bu akülere bir garanti süresi vermektedir. Eğer garanti süresinden önce aküde bir arıza oluşursa gönül rahatlığı ile akü değişimi yapabilirsiniz.
 

İlgili Konular

Fren balatası neden öter?

Fren balatası neden öter?

Araç kullanımında en sık karşılaşılan sorunlardan biri, frenleme esnasında çıkan seslerdir. Öncelikle balata kaynaklı sorunların habercisi olan bu seslerin, pek çok farklı sebebi olabilir.

Rehbere git

Arabada servis ışığı neden yanar?

Araçlarda bulunan gösterge ışıkları pek çok uyarı sisteminin kullanıcıyla iletişimi için kurgulanır.

Rehbere git
Arabada servis ışığı neden yanar?
Dudullu Oto Servisi

Dudullu Oto Servisi

Müşteri memnuniyeti prensipli çalışmalarımız sayesinde, servisimizde aracınıza yönelik çok önemli çalışmalar yapılır.

Rehbere git

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git
Yağ Pompası Arızası