Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Bu günlerde yoğun İstanbul trafiğinin de etkisi ile araç kullanıcıların araçlarında arıza oluşması onların ulaşımında bir aksaklığa sebep olmaktadır. Bu da İstanbul gibi ulaşımın yoğun olduğu şehirlerde hiç istenmeyecek bir durumdur.

Bu sebeple İstanbul’un Ümraniye ilçesinde işleri hızlandırmak adına Ümraniye bilgisayarlı arıza tespiti servisleri kurulmuştur. Bu servislerde bilgisayarlı sistemler sayesinde hızlıca elektronik arıza tespiti yapılması mümkün kılınmaktadır.
 
Hayat akışının bu denli hızlanması ve dünyanın değişmesiyle beraber insanlar için bir numaralı odak noktası dakiklik olmuştur. Bu noktada otomobil tutkunlarının en çok canını sıkan şey ise otomobillerinin arıza vermesidir. Doğal olarak da insanların bu tip yeniliklere olan ihtiyacı artmıştır.
 

Bilgisayarlı oto arıza tespiti nasıl yapılır?

Araç sahiplerinin en çok önem gösterdiği konulardan birisi olan elektronik arıza tespitinin günümüzde en çok tercih edilen yolu bilgisayarlı arıza tespitidir. Bu yöntemde aracın elektronik beynine bilgisayar bağlanarak belirli yazılımlarla araçtaki değerler okunur ve bu değerlerin ideal olup olmadığı kontrol edilir, ideal olmayan değerler araçta arıza olduğunu gösterir. 
 
Bu sistemin en büyük artısı hangi parçada arıza olduğu ve bu arızaların ne boyutta olduğunu öğrenebiliyor olmanızdır. Bu sistem İstanbul’da yaşayanlar için çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Trafiğin böylesine yoğun olduğu bir şehirde bu gibi sistemlerin yaygın olarak kullanıldığı Ümraniye bilgisayarlı arıza tespiti servisleri otomobil tutkunları için biçilmiş kaftandır.
 

Arıza tespit cihazı ne işe yarar?

Günümüzde hayatın iş hayatının en temel kavramı hız haline gelmiştir. Bu sebepten dolayı çalışanlar büyük bir rekabet içindedir. Bunların sonucu olarak dakiklik çok önemli bir unsur olmuştur. Çalışan kişilerin en istemeyeceği şey böyle bir ortamda işlerine geç kalmaktır. Tam bu noktada kişisel araç kullanan kişilerin araçları bozulduğunda yardımlarına koşacak bir numaralı araç olan arıza tespit cihazları ortaya çıkmıştır.

Arıza tespit cihazları şu işe yarar;
 
  • Arızanın hangi parçada, ne büyüklükte olduğunu bulur. Bu sayede daha doğru işlemler uygulanır.
  • Arıza büyümeden onarım işlemine olanak sağlar.
  • Genel bakım esnasında arızayı tespit ederek ilerleyen zamanlarda bir aksaklık yaşanmasına engel olur.
 

İlgili Konular

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç sahipleri için zorunlu muayene kriterleri arasında en önemli konulardan biri de araç muayenesinde lastik kontrolü uygulamalarıdır

Rehbere git

Fren balatası neden öter?

Araç kullanımında en sık karşılaşılan sorunlardan biri, frenleme esnasında çıkan seslerdir. Öncelikle balata kaynaklı sorunların habercisi olan bu seslerin, pek çok farklı sebebi olabilir.

Rehbere git
Fren balatası neden öter?
Arabada servis ışığı neden yanar?

Arabada servis ışığı neden yanar?

Araçlarda bulunan gösterge ışıkları pek çok uyarı sisteminin kullanıcıyla iletişimi için kurgulanır.

Rehbere git

ABS beyin tamiri

ABS (Anti Lock Braking System): kilitlenme önleyici fren sistemi anlamına gelir. Bu sistemin temel amacı araçlarda yaşanan fren kilitlenme sorunlarının önlenmesidir.

Rehbere git
ABS beyin tamiri