Egzoz Emisyon
Egzoz Emisyon

Egzoz Emisyon

Trafikteki araçların egzoz gazı salınımlarının takip edilmesi; hem araç sağlığını güvence altına almak hem de çevreye etkilerini kontrol etmek adına oldukça önemlidir.

Bu takip işlemlerinin ana unsuru emisyon kontrolüdür. Vw gibi dünya devi markalar dahil olmak üzere tüm araç modellerinin ve markaların yanıcı yakıt sonrası egzoz atığı bırakması olası bir durumdur. Her araç modelinde böyle bir sistemin var olması, çevre ve insan sağlığı açısından kurumların araç varlığını ve sağlığını kontrol altına almasını gerekli kılmıştır. Egzoz emisyon ölçümleri de bu şekilde ortaya çıkan uygulamalardır. Ümraniye egzoz emisyon hizmetleri gibi profesyonel firmalar bu ölçümlerin nitelikli şekilde yapılmasını sağlar.

Filtre&Yağ Değişiminin Önemi

Filtreleme sistemleri araç motorlarının çalışma düzeneklerini yakından ilgilendiren aksamlardır. Tıpkı motor bakım işlemlerinde olduğu gibi filtre&yağ değişimi için de profesyonel hizmet almak araç ömrünü uzatır ve yıpranma payını azaltır. Aynı durum egzoz bakımları için de geçerlidir. Ümraniye egzoz emisyon hizmetleri gibi alan uzmanlığı olan firmalardan alınan nitelikli hizmetlerin; araç kullanımına sağladığı katkılardan birkaçı şu şekilde sıralanabilir:
 
  • Salınım değerleri optimal seviyelerle karşılaştırılarak ölçülür
  • Değerleri optimal kriterlerin dışında kalan araçlarda problem tespiti yapılır
  • Ümraniye egzoz hizmetleriyle belirlenen problemlerin nitelikli bakımı kurgulanır
  • Optimal değerlere ulaştırılan emisyon oranları, muayene işlemlerinin sorunsuz geçmesini sağlar
  • Egzoz emisyonda normal değerler oluşturmak hem araç hem kullanıcı hem de çevre sağlığını korumaya katkı sunar
     
TÜVTÜRK tarafından yapılan zorunlu muayeneler için araç çalışma düzeni, aksam yeterliliği ve emisyon değerleri oldukça önemlidir. İstenen ölçütlere uymayan emisyon değerlerine sahip araçlar, muayenede kusurlu sayılabilir. Bu nedenle araçların motor yağ değişimi işlemlerinden lastik bakım hizmetlerine kadar her alanda profesyonel firma bakımına alınması gerekir. Ümraniye egzoz emisyon hizmetleriyle araç değerleri optimal seviyelere profesyonel bakımlarla getirilir. Nitelikli bakım yapılan her marka araç (Fiat, Wv vb.) zorunlu muayeneden başarıyla geçebilir.
 

Egzoz Emisyon Değer Takibi

Egzoz emisyon değerlerinin hem çevre uyumuna hem de araçla bağlı olarak insan sağlığına olan etkisi; bu değerlerin belirli seviyelerde tutulmasını zorunlu kılmıştır. Dolayısıyla denetleme kurumları için emisyon değerlerinin belirlenen kriterlere uymaması kusur kabul edilir. Tüm araç modelleri (Audi, Peugeot vb.) için Ümraniye egzoz emisyon hizmetleriyle muayene öncesi ölçüm yaptırarak zorunlu araç muayenelerinden başarılı şekilde geçmek mümkündür.
 

İlgili Konular

Fren balatası neden öter?

Fren balatası neden öter?

Araç kullanımında en sık karşılaşılan sorunlardan biri, frenleme esnasında çıkan seslerdir. Öncelikle balata kaynaklı sorunların habercisi olan bu seslerin, pek çok farklı sebebi olabilir.

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası
Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç sahipleri için zorunlu muayene kriterleri arasında en önemli konulardan biri de araç muayenesinde lastik kontrolü uygulamalarıdır

Rehbere git
Araç muayenesinde lastik kontrolü