Emniyet Sistemleri

Emniyet Sistemleri

Otomobil kullanıcıları için en önemli inovasyonel hizmetler; emniyet sistemleri ve güvenlik korumalarıdır.

Volvo gibi sağlamlığı ve güvenilirliğiyle, Mercedes gibi tasarımı ve teknolojisiyle ün yapmış markaların ve pek çok dünyaca ünlü otomobil üreticisinin yeni nesil çalışma alanlarını da emniyet sistemleri oluşturur. Çünkü kaza riskinin en aza indirgenmesini, yolcu ve trafik güvenliğinin sağlanmasını hedefleyen bu sistemler son derece işlevsel ve niteliklidir. Ancak bakım ve onarımında profesyonellik de şarttır. Bu nedenle emniyet sistemlerinin bakım ve onarım dönemlerinde Ümraniye oto güvenlik sistemleri gibi alan uzmanı firmalardan destek almak oldukça mühimdir.

Oto Güvenlik Sistemleri

Oto güvenlik sistemleri; araçların frenleme, algılama, duruş kalkış yönetme, hız sabitleme, şerit takibi gibi pek çok işlevini bir arada ve bütüncül olarak yürüten sistemlerdir. Bu sistemlerin temel amacı güvenli bir sürüş deneyimi yaratmaktır. Doğru bakım ve onarım gerçekleştirilen güvenlik sistemleri araçlarda maksimum verim elde edilmesini sağlar. Ümraniye oto güvenlik sistemleri hizmetlerinde olduğu gibi profesyonel müdahale bu sistemlerin sağlığını garanti altına alır. Güvenlik sistemlerinden başlıcaları; ABS, TCS sistemler olarak sıralanabilir.

  • ABS Frenleme Sistemi
ABS sistemleri oto güvenlik çalışmalarının en eski üretimlerinden biridir. Bu sistemlerin temel özelliği sensör yardımıyla frenlemeden kaynaklı kilitleri tespit etmektir. Yani herhangi bir ani fren sonrası tekerleklerden biri kilitlenirse; sensörler bu kilitlenmeyi algılar ve oto fren gücünü azaltmaya başlar. Böylece aracın kayma riski azaltılır. Aynı zamanda frenleme sırasında oluşabilecek sarsıntılar bu güç azalmasıyla en aza indirgenir ve hakimiyete katkı sağlanır. ABS içerek araçlar (Ford vb.) için; Ümraniye oto güvenlik sistemleri hizmetlerinde detaylı sistem kontrolleri ve frenleme bakımıyla uzun ömürlü kullanım sağlanabilir.
 
  • TCS Çekis Kontrol
TCS konsepti inovasyonel güvenlik çalışmaları arasında yeni nesil modellerden biridir. Tekerleklerin patinaj sorununu algılayan sensörler sayesinde tekerlek torkusunun azalması sağlanır. Böylece negatif sürüş koşulları en aza indirgenerek frenleme sistemlerinin başarılı şekilde devreye girmesi mümkün olur. Citroen gibi niteliklik modelleme yapan dünya markalarının hemen her modelinde TCS bulunur ve bu sistemlerin bakımı için profesyonel planlamalar gereklidir. Ümraniye oto güvenlik sistemleri bakım/ onarım uygulamaları gibi nitelikli hizmetler; TCS kullanımının maksimum verim kazanmasını sağlar.
 

Emniyet Sistemleri ve Güvenlik İlişkisi

Emniyet sistemleri pek çok farklı uygulama alanına ve hizmet alternatifine sahiptir. Bazı uygulamalar frenleme mekanizmasını güçlendirirken bazıları sensör ve algılayıcılar yardımıyla sabitleme, yavaşlama, dur-kalk gibi işlevleri yerine getirir. Ancak her birinin kendine özgü bakım ve onarım süreci bulunur. Dolayısıyla bu süreçlerin kaliteli organizasyonu için alanda yetkili firmalar tercih edilmelidir. Ümraniyet oto güvenlik sistemleri tüm araç emniyet sistemleri konusunda uzman bakım ve onarım hizmeti sunar. Oto elektrik sistemleri konusunda da uzmanlarımız hizmetinizdedir.
 

İlgili Konular

Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git

ABS beyin tamiri

ABS (Anti Lock Braking System): kilitlenme önleyici fren sistemi anlamına gelir. Bu sistemin temel amacı araçlarda yaşanan fren kilitlenme sorunlarının önlenmesidir.

Rehbere git
ABS beyin tamiri
Dudullu Oto Servisi

Dudullu Oto Servisi

Müşteri memnuniyeti prensipli çalışmalarımız sayesinde, servisimizde aracınıza yönelik çok önemli çalışmalar yapılır.

Rehbere git

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç sahipleri için zorunlu muayene kriterleri arasında en önemli konulardan biri de araç muayenesinde lastik kontrolü uygulamalarıdır

Rehbere git
Araç muayenesinde lastik kontrolü