Oto Boya
Oto Boya

Oto Boya

Oto boya işlemleri araçların dış çevreyle en fazla etkileşim yaşayan kaporta bölümü için oldukça önemlidir. Çünkü çeşitli yol ve hava şartlarından, sıcaklık ve soğukluk değerlerinden en fazla etkilenen kısımlardan biri de kaporta/ boyadır.

Bu nedenle düzenli olarak bakım yapılması gerekir. Kaporta sağlığının korunması, araç boyasının dış etkenlere karşı muhafaza edilmesi, profesyonel boya ve bakım işlemleriyle mümkündür. Ümraniye kaporta boya hizmetleri gibi alan yetkinliği bulunan firmalar; her araç ve model için farklı uygulama planları geliştirir. Çünkü BMW marka bir araçla Ford marka aracın sahip olduğu nitel ve nicel değerler birbirinden farklıdır ve araca özgü bakım planlarına ihtiyaç duyulabilir.

Araç Bakım ve Onarım

Oto boya uygulamaları dahil olmak üzere araçların her bölümünde ayrı ayrı plan ve materyale gereksinim vardır. Aynı zamanda uygulayıcı uzmanlığı da bakım ve onarım işlemlerinin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Volvo araçların sahip olduğu kaporta özellikleriyle Fiat modellerinin özellikleri hem içerik materyali hem de tasarım açısından oldukça farklıdır. Bu sebeple bakım/ onarım veya boya uygulamalarında modele özel uygulama planları geliştirilmelidir.

Ümraniye kaporta boya hizmetlerinde olduğu gibi araca özel bakım uygulamaları yaptırmanın sağladığı avantajlar şu şekilde sıralanabilir:
 
  • Araçların sahip olduğu boya, kaporta ve materyal birimlerine uygun ekipman tercih edilir
  • Kimyasal uygulamalarında modele özgü denge politikası gözetilir
  • Göçük düzeltme, pasta cila gibi işlemler araç yapısına uygun olarak kurgulanır
  • Garantili işlemler sonrası uzun ömürlü kullanım ve araç koruması sağlanır
  • Doğru uygulamalar bütünü maliyeti azaltır ve tasarruf sağlar
     
Ümraniye kaporta boya hizmetlerinde olduğu gibi tüm boya işlemleri ve bakım uygulamalarında model özelliklerine hakim planlar sunabilen firmalar tercih edilmelidir. Bu sayede Mercedes modellerinden Citroen marka araç modellerine kadar tüm arabalarda, kusursuz boya işlemi ve bakımı gerçekleştirilebilir.
 

Oto Boya Uygulamaları

Oto servis hizmetlerinde nitelikli işlem prensibi, araç korumaları ve güvenli işlem garantileri için vazgeçilmez bir unsurdur. Bu beklentiyi yalnızca alan uzmanı, sertifikalı hizmet sağlayıcılar karşılayabilir. Dolayısıyla araç sahiplerinin tüm marka ( Ford, Renault vb.) ve modeller için yetkin firmalardan hizmet alması araç sağlığı açısından oldukça mühimdir.
 

İlgili Konular

MAF Sensörü Arızası

MAF Sensörü Arızası

Rehbere git

Devirdaim Pompası Arızası

Devirdaim pompası arızası araç motorunun aşırı ısınmasına ve hararet yapmasına neden olabilir.

Rehbere git
Devirdaim Pompası Arızası
Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri