Pasta Cila
Pasta Cila

Pasta Cila

Oto boya ve kaporta bakımında vazgeçilmez uygulamalardan biri de pasta- cila işlemidir. Temelde pasta ve cila birbirinden ayrı iki işlem olsa da zamanla uygulamalar bir araya getirilerek pasta- cila konsepti oluşturulmuştur.

Ümraniye pasta cila hizmetleri gibi nitelikli firmalar tarafından yapılan bu işlemlerin amacı; araç boyasında ve kaportasındaki çiziklerin kapatılması ve uzun ömürlü kullanımın sağlanmasıdır. Bunun için her iki işlemde yer alan farklı uygulama adımları; bütüncül planlarda aynı hedefe hizmet eder. Araç boyasını ve kaportasını korumak, çizik- yanık gibi sorunları gidererek hasarı azaltmak bu hedeflerden bazılarıdır. Ümraniye pasta cila işlemleri nitelikli uygulama prensipleri dahilinde ve profesyonel biçimde kurgulanır.

Pasta- Cilanın Önemi Nedir?

Araç bakımında detaylı hizmet kategorilerinden biri olan pasta- cila işlemleri, pasta ve cila uygulamaları olarak ikiye ayrılır. Pasta makinesiyle araç boyasında bulunan çizik ve aşınmalar ortadan kaldırılır. Bu sayede boya pürüzsüz hale getirilir. Cila işleminde ise düzeltme uygulamalarında sonra oluşan matlık giderilir.

Ümraniye pasta cila hizmetlerinin araç sağlığına olumlu katkıları şu şekilde sıralanabilir:
 
  • Göçük düzeltme, çizik giderme uygulamaları sonrası boya işlevi geri kazanılır
  • Pasta işlemiyle oluşan matlık ortadan kaldırılır
  • Zamana ve kullanıma bağlı çizik ve hasarlı görünümler yok edilir
  • Araç boyası koruma altına alınarak uzun ömürlü kullanım sağlanır
  • Hasar düzeltmelerinin ardından araç estetiği yeniden kurgulanır ve düzenlenir
     
Ümraniye pasta cila hizmetlerinde olduğu üzere profesyonel hizmet tercihi yapmak araç sahiplerine hem kullanım hem de maliyet avantajı sunar. Çünkü önde gelen araç markaları (Volvo, Fiat vb.) dahil olmak üzere tüm modeller için zamanla pasta- cila hizmetine ihtiyaç duyulur. Bu hizmetin nitelikli uygulanması, tercih edilen firmanın yetkinliğiyle doğru orantılıdır. Transay Ege ve tüm lider markaların tercih kriterleri gibi otomobil sahiplerinin de bu avantajı gözetmesi önemlidir.
 

Hasar Tamiri Sonrası Pasta Cila İşlemi

Araçlarda oluşan darbeye bağlı göçük düzeltme, hasar onarım gibi işlemler sonrasında; kaporta ve oto boya işlemlerinde çeşitli dezenformasyonlar oluşabilir. Bu nedenle hizmet aldığınız firmanın işlem risklerini en aza indirebilen profesyoneller olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ayrıca engellenemeyen aşınmalar sonrasında hasar tamiri yapılıp, aracın pasta- cila ihtiyacını karşılayan yetkin servisler bu beklentileri rahatlıkla karşılayabilir. Hem işlem güvenliği hem de maliyet tasarrufu sağlamak için araç sahiplerinin Ümraniye pasta cila gibi uzman uygulayıcıları benimsemesi oldukça önemlidir.
 

İlgili Konular

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç sahipleri için zorunlu muayene kriterleri arasında en önemli konulardan biri de araç muayenesinde lastik kontrolü uygulamalarıdır

Rehbere git

ABS beyin tamiri

ABS (Anti Lock Braking System): kilitlenme önleyici fren sistemi anlamına gelir. Bu sistemin temel amacı araçlarda yaşanan fren kilitlenme sorunlarının önlenmesidir.

Rehbere git
ABS beyin tamiri
Arabada servis ışığı neden yanar?

Arabada servis ışığı neden yanar?

Araçlarda bulunan gösterge ışıkları pek çok uyarı sisteminin kullanıcıyla iletişimi için kurgulanır.

Rehbere git

Fren balatası neden öter?

Araç kullanımında en sık karşılaşılan sorunlardan biri, frenleme esnasında çıkan seslerdir. Öncelikle balata kaynaklı sorunların habercisi olan bu seslerin, pek çok farklı sebebi olabilir.

Rehbere git
Fren balatası neden öter?