Araba Akü

Araba Akü

İstanbul gibi yoğun şehirlerde çalışan insanların akü bitmesi sonucu geç kalmaları onların işini oldukça aksatmış bulunacaktır. Fakat bu noktada Ümraniye akü servisleri ortaya çıkmaktadır.

Ümraniye akü servisleri akü kontrolü noktasında kullanıcıların yardımına yetişmektedir. Elektronik arıza tespit cihazları sayesinde akünün şarj durumu da öğrenilebilmektedir.
 
Günümüzde otomobillerin çalışması için bahsedilebilecek en temel parça aküdür. Aküler ilk çalışma esnasında aracın ateşleme sisteminin çalışmasına yardımcı olur. Eğer bir aracın aküsü bitmiş ise başka bir araçtan yardımcı kablolar sayesinde akü takviye işlemi yapılabilir. Bu sebepten dolayı kullanıcıların her zaman yanlarında bir akü takviye kablosu bulundurması onların yararına olacaktır. Bu takviye kablosu sayesinde aracın çalışması mümkün olacaktır.
 

Akünün ömrünün bittiği nasıl anlaşılır?

Akünün ömrünün bittiği aracın çalışmamasından anlaşılır. Akü eğer 10 voltun altına düşerse ömrü tamamlanmış demektedir.

Akünün bitmesinin sebepleri şunlardır;
 
  • Eğer aracın farları açık unutulup bırakılırsa akünün şarjı bitebilir
  • Akü doğal ömrünü tamamladıysa akünün şarjı bitebilir
  • Elektrik boşalması
  • Akü kabloları aşınmış olması
     
Bu etkenler olur ise akünün şarjı bitebilir. Akü bittiğinde ise araç tekrar bir akü değişimi yapılana kadar veya akü takviyesi yapılana kadar araç çalışmayacaktır. İstanbul şehrinde akünüz bittiği zaman ilk uğramanız gereken nokta Ümraniye araba akü servisleridir. Burada aracınızın her türlü akü kontrolü yapılarak uygulayacağınız bir sonraki adım size gösterilmektedir.
 

Aküsü bitmiş araba nasıl çalıştırılır?

Öncelikle bir akünün doğal ömrü 5-6 yıl olarak söylenmektedir. Fakat bu hava koşullarına ve araç kullanıcısının tutumlarına göre değişiklik göstermektedir. Aküsü biten bir aracı çalıştırmak için akü takviye işlemi yapılması uygun olarak görülmektedir. Akü takviyesi yapılan aracın aküsünün sağlam olması gerekmektedir. 
 
Eğer akü takviyesi yapılacak bir araç yok ise İstanbul çevresinde Ümraniye akü servisleri çağrılarak akü değişimi yapılması mümkündür. Bu sayede araç tekrar bir akü değişimi ile hayata döndürülebilir. Eğer akü takviyesi yapılırsa bu işlemden sonra araç stop ettirilmemesi tavsiye edilir. Araç akü takviyesinden sonra belirli bir süre çalıştırılarak kendi aküsünü kendi enerjisi ile doldurma yeteneğine sahiptir. 
 

İlgili Konular

Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git

Arabada servis ışığı neden yanar?

Araçlarda bulunan gösterge ışıkları pek çok uyarı sisteminin kullanıcıyla iletişimi için kurgulanır.

Rehbere git
Arabada servis ışığı neden yanar?
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç sahipleri için zorunlu muayene kriterleri arasında en önemli konulardan biri de araç muayenesinde lastik kontrolü uygulamalarıdır

Rehbere git
Araç muayenesinde lastik kontrolü