Araç Dış Aydınlatma

Araç Dış Aydınlatma

İstanbul’da yaşayan kullanıcılar araç aydınlatma konusunda oldukça şanslıdır. Kullanıcılar İstanbul’da Ümraniye araç dış aydınlatma onarımı, araç dış aydınlatma, araç iç aydınlatma gibi konularda her türlü hizmet verilmektedir.

Kullanıcılar Ümraniye ilçesine giderek her türlü kontrolleri Ümraniye araç dış aydınlatma onarımı servislerinde sağlayabilirler. Bunun yanında araçlarına modifikasyon olarak hizmet almak isteyen kullanıcılar da burada diledikleri hizmeti yasalara uygun olarak alarak gönül rahatlığıyla araçlarını kullanabilirler.
 
Günümüzde insanların yoğun bir hayat temposunun olduğu bilinmektedir. İş saatlerinin de uzamasıyla insanlar gezmek için daha çok akşam saatlerini tercih etmeye başlamışlardır. Tam da bu noktada araç dış aydınlatmaları önemli hale gelmektedir.
 
Araçların dış aydınlatmaları gece trafiğinde verimli olarak çalışmak zorundadır. Eğer araç dış aydınlatmalar iyi çalışmazlarsa otomobiller arasında kaza yaşanması olasıdır. Can güvenliğinin tehlikede olduğu böylesi önemli konularda otomobil tutkunlarının dikkatli olması gerekmektedir. Bunun yanında günümüzde oto elektrik servislerinde sıradan aydınlatma sistemlerinin yanında verimli aydınlatma sistemleri de mevcuttur. Tabi ki bu sistemler araçlara uygulanırken yasal olarak uygun olup olmadığı da kontrol edilmelidir.
 

Araç dış aydınlatma sistemleri nelerdir?

Araç dış aydınlatma konusu iç aydınlatma konusuna göre oldukça geniştir. Kullanıcılar aracın da ebatlarına bağlı olarak birçok noktada araçlarına aydınlatma sistemi eklentisi yapabilirler. Bu tamamen kullanıcının zevkine kalmış bir durumdur. Bunun yanında aydınlatma sistemleri uygulanırken diğer araç kullanıcılarının da rahatsız edilmemesi çok hassas bir konudur. Bu konuda yasalar bellidir. 
Legal olmayan aydınlatma sistemleri otomobil sahiplerinin yüklü miktardaki cezalara maruz kalmalarına sebep olabilirler. Bundan dolayı otomobil sahiplerinin bu sistemleri otomobillerine uygulatırken iyice araştırması tavsiye edilir. Bunun yanında bu sistemleri uygulayan firmaların da bu konuda bilgi sahibi olması günümüz şartlarında zorunludur.

Araç dış aydınlatma sistemlerine gelecek olursak bu sistemleri şu şekilde sıralayabiliriz;
 
  • Far lambası
  • Universal sis lambası
  • Stop lambası
  • LED lambalar
  • Sinyal lambası
  • Park lambası
  • Xenon kitleri
  • Araç alt aydınlatma

Araç dış aydınlatma sistemleri bu elemanlardan oluşmaktadır. Araçlarına aydınlatma eklemesi yapmak isteyen otomobil tutkunları bu eklentilerden seçim yaparak araçlarına renk katabilirler.
 

İlgili Konular

Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git
Klima Kompresörü Arızası
EGR Valfi Arızası Belirtileri

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git

ABS beyin tamiri

ABS (Anti Lock Braking System): kilitlenme önleyici fren sistemi anlamına gelir. Bu sistemin temel amacı araçlarda yaşanan fren kilitlenme sorunlarının önlenmesidir.

Rehbere git
ABS beyin tamiri