Araç Kış Bakımı

Araç Kış Bakımı

Günümüzde araçlarına bakmayı seven araç kullanıcılarının kış aylarında araçlarını korumak amacıyla araç kış bakımına önem göstermektedir.

Bunun yanında İstanbul’da yaşayan ve yoğun İstanbul trafiğinde mağdur olmak istemeyen kullanıcılar Ümraniye araç kış bakımı servislerinde araçlarının periyodik bakımını yaptırmaktadır. Bu periyodik bakım sayesinde sabah erken saatlerde işlerine gitmek için aracına binen kullanıcılar sıkıntısız bir şekilde araçlarını çalıştırarak yola güvenli olarak çıkabilirler.
 
Kış bakımı yaptırmamanın en büyük problemi ise yolda kalmaktır. Kış bakımını yaptırmayarak tasarruf ettiğini düşünen kullanıcıların olası kazalarda veya yolda kalmalarda daha büyük maliyetlerle karşı karşıya kaldığı sık sık görülmektedir. Bu sebeple araç kış bakımının aksatılmaması çok önemli bir konudur.
 

Kışın araba nasıl korunur?

Kışın araçların arıza yapması yaz aylarına göre daha sıkıntılı bir durumdur. Kışın başınıza gelecek bir yolda kalma talihsizliğinde araçtan ziyade kullanıcının sağlığı da tehlike altına düşmektedir. Aynı zamanda İstanbul gibi bir bölgede trafiğin ortasında yolda kalmak da çok büyük bir problemdir. Bu sebepten dolayı İstanbul’da araç kullanan kişilerin Ümraniye araç kış bakımı servislerinde araçlarının kış bakımı yapmaları en önemli tavsiyeler arasındadır. Kışın arabanın korunması için yapılması gereken bakımlar şunlardır;
 
  • Aracın kullanılmadığı zamanlar branda ile muhafaza edilmesi,
  • Araç motor suyuna antifriz eklenmesi,
  • Araç silecek suyuna antifrizli silecek suyu eklenmesi,
  • Aracın motor yağı eski ise motor yağ değişimi yapılması,
  • Aracın klima bakımının yapılması.
 

Araç bakımı nasıl olmalıdır?

Araç bakımı sıklıkları araçtan araca göre değişmektedir. Genellikle yeni ve modern arabalarda 10.000 km de bir veya 6 ayda bir araç bakımı uygun olarak görülmektedir. Eski araçlarda ise bu bakım süresini biraz daha kısa tutmak tavsiye edilir. Bunun sebebi eski araçların parçalarının daha fazla yıpranmış olmasından dolayıdır.
 
Yıpranmış parçalara karşı daha özenli davranmak, bu parçaların ömrünün uzamasına yardımcı olacaktır. Bunun yanında kış aylarında araçlara antifriz eklemesi yapılması da önemli detaylar arasındadır. Antifriz ekleme işlemi birçok kişinin sadece kışın yapılmasını söylemesinin aksine yazın da yapılması yararlıdır. Antifriz araç parçalarının korozyona uğramasına karşı bir direnç sağlar.
 

İlgili Konular

Dudullu Oto Servisi

Dudullu Oto Servisi

Müşteri memnuniyeti prensipli çalışmalarımız sayesinde, servisimizde aracınıza yönelik çok önemli çalışmalar yapılır.

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri
Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç sahipleri için zorunlu muayene kriterleri arasında en önemli konulardan biri de araç muayenesinde lastik kontrolü uygulamalarıdır

Rehbere git

Arabada servis ışığı neden yanar?

Araçlarda bulunan gösterge ışıkları pek çok uyarı sisteminin kullanıcıyla iletişimi için kurgulanır.

Rehbere git
Arabada servis ışığı neden yanar?