Fren İnovasyonlar

Fren İnovasyonlar

“İnovasyon” terimi yenilik, değer katma anlamına gelmektedir. Fren İnovasyonları; fren sisteminde veya bakımlarında oluşan yenilikleri kapsamaktadır.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ile araç bağlantı ve sistemlerde yenilikler yaşanmaktadır. Bu yenilikler özellikle son teknoloji üretilen yeni bağlantı sistemine sahip araçlarda kendini yoğun olarak göstermektedir. 
Günümüzde fren İnovasyonları sayesinde her araç güvenli ve konforlu bir şekilde trafiğe çıkmaktadır. Bu yenilikler kaza oranlarının azalmasına ve aracın güvenlik duvarlarının artmasına neden olmaktadır. 
 
Ümraniye servisi fren İnovasyonları ile bu yenilikleri, bakımda ve sistemde yoğun olarak kullanmaktadır. Oto servis her bakım işleminde araçlara değer katma adına son teknoloji ekipmanlar kullanarak hizmet vermektedir. 
 
Ümraniye servisi fren İnovasyonları içerisinde;
 
 1. Fren balataları
 2. Fren diskleri
 3. Fren pabuçları
 4. Fren hidrolik yağı hizmetleri sunulur.
 

Neden Transay Otomotiv?

Servis, fren sisteminin her bir bölümü ile yakından ilgilenmektedir. Fren sisteminde yaşanan arıza ve hasarların ertelenmesi güvenlik açısından tehlike oluşturmaktadır. Çünkü fren aracın yavaşlamasını ve durmasını sağlayan en önemli bölümdür. Bu yavaşlama ve durma işlemi, istenilen şekilde çalışmazsa hem araç sahibi hem de diğer sürücülerin sağlığı açısından olumsuz durumlar yaratmaktadır. 
 
 • Her araç sahibi, servise gelerek fren bakımlarını yaptırmalı ve fren sisteminde yaşanan arızalanmaları gördüğü durumlarda mutlaka servise başvurmalıdır. 
 • Fren sisteminin bozulmasını beklemek bu anlamda doğru değildir. Çünkü araçta bulunan fren sisteminin her gün sorunsuz bir şekilde çalışmalıdır. 
 • Periyodik bakım ve ağır bakımlarda fren sistemine bağlı parçaların çoğu yenisiyle değiştirilmektedir. Bu parçalar küçük fakat çok çalışan parçalar olduğu için araçta belirli bir süreye kadar kullanım ömrü sunmaktadır. Bu anlamda fren sistemi için yapılması gereken bakımların son aşamaya bırakılması doğru değildir. 
 
Fren İnovasyonları hizmeti verdiğimiz markalar ise; Fiat, Volvo, Renault, Bmw, Volkswagen, Mercedes, Ford, Citroen, Audi, Peugeot .

Fren Çeşitleri

Fren sadece tek bir bağlantıdan oluşmamaktadır. Araçta bulunan fren çeşitleri;
 
 1. Hidrolik fren
 2. Havalı fren
 3. ABS fren 
 4. ASR fren
 5. ESP fren
 6. BAS fren
 7. MSR fren
 8. EBD fren 
 9. EPB fren

Oto fren servisi, araçta yer alan ve yenilikçi bağlantılarla donatılan bu sistemlere gerekli teknik ekipman ve donanım ile hizmet vermektedir.
Aracın fren sisteminde gözlemlenen herhangi bir anormal durumda mutlaka yetkili bir servise başvurulmalıdır.
 

İlgili Konular

MAF Sensörü Arızası

MAF Sensörü Arızası

Rehbere git

Fren balatası neden öter?

Araç kullanımında en sık karşılaşılan sorunlardan biri, frenleme esnasında çıkan seslerdir. Öncelikle balata kaynaklı sorunların habercisi olan bu seslerin, pek çok farklı sebebi olabilir.

Rehbere git
Fren balatası neden öter?
Yağ Pompası Arızası

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git

ABS beyin tamiri

ABS (Anti Lock Braking System): kilitlenme önleyici fren sistemi anlamına gelir. Bu sistemin temel amacı araçlarda yaşanan fren kilitlenme sorunlarının önlenmesidir.

Rehbere git
ABS beyin tamiri