Oto Elektrik Sistemleri

Oto Elektrik Sistemleri

İstanbul gibi yoğun şehirlerde bakım merkezlerinin de büyük olması gerekmektedir.

Elektrik enerjisi araçların çalışması için gerekli olan enerjilerden biridir. Bu enerji akü yardımı ile üretilir. Aracınız çalışırken pek çok sistemde elektriğe ihtiyaç duyulur. İhtiyacın karşılanmasında aksam ve sistemler kullanılır. Oto elektrik bakım hizmetimiz araçlarda çok gerekli hizmetler arasında bulunur. Bu geniş kapsam içinde;
 

 • Akü
 • Elektrik kabloları
 • Elektrik aksamı
 • Stop lambaları
 • Uzun farlar
 • Kısa farlar
 • Araç içi aydınlatma unsurları

Bulunur ve her biri çok gereklidir. Ümraniye oto elektrik kapsamında verdiğimiz hizmetlerle gerekli bakım çalışmalarında bu unsurların tamamı gözden geçirilir. Çalışmayan parçaların tespiti ve nedeninin ortaya konması çok önemlidir. Her zaman hazır olan ve iyi bir teknolojiye sahip olan servisimiz sizin için en önemli hizmetleri burada hazırlamıştır. Bu kaliteli hizmetlerimiz aracınızın çalışma performansını en olumlu şekilde etkileyecektir.


 

Oto elektrik neleri kapsar?

Günümüzde en yoğun trafiğin olduğu İstanbul şehrinin en çok tercih edilen servislerinden birisi olan Ümraniye oto elektrik sistemleri servislerine en çok gelen sorular oto elektrik neleri kapsar olmaktadır. Aslında oto elektrik günümüz modern araçlarının pek çok parçasını kapsar. Günümüzde müzik çalardan direksiyon ısıtmaya kadar pek çok elektrikli özellik bulunmaktadır. Fakat genel olarak sıralamak gerekirse oto elektrik şu unsurları kapsar;
 
 • Akü kontrolü ile akünün elektrolit seviyesi, akünün kutup başlarındaki deformasyonlar kontrol edilir
 • Alternatörün bakımı ve şarj kontrolü yapılır. Eğer alternatör arızası zamanında tespit edilmezse diğer elektronik parçalar da zarar görebilir.
 • Sigorta ve röle kontrolü
 • Marş motoru kontrolü
 

Oto Elektrik Onarım Hizmetimiz

Aracınız için yol güvenliği sizin için ise emniyetli yolculuk planlaması çok önemlidir. Elektrik malzeme ve aksam konusunda servisimiz size gereken yardımı yapmaya hazırdır. Büyük bir dikkat ve özenle hazırlamış olduğumuz oto elektrik onarım hizmetimiz ulaşım kalitesi ve emniyet açısından çok önemlidir. Aracın her zaman çalışması ve yolda kalmaması için servisimizin hizmetleri size yardımcı olmaya hazırdır. Ümraniye oto elektrik bünyesinde bulunan hizmetler sayesinde kendinizi her zaman güvende hissedebilirsiniz. Zamanla deforme olmuş ve çalışmaz hale gelmiş olan parçalar üzerinde en kapsamlı tamir ve onarım hizmeti sunuyoruz. Yaptığımız çalışmalar sayesinde bu parçaların çalışması ve aracınızın güvenli ulaşımı söz konusu olmaktadır. Yolculuk konforunuzu düşünüyorsanız aracınız için en iyi hizmet servisimiz tarafından sunulmaktadır.

Araç çalışırken elektriği nereden alır?

Araç çalışırken elektriği oto aküden alır. Akü çift kutuplu bir eleman olmakla beraber kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren araç olarak da tanımlanabilir. Bir aracın olmazsa olmazlarından birisi aküdür. Aküsü olmayan bir aracın çalışması mümkün değildir. 
 
Akünün bitmesinin en temel sebebi aracın uzun süre çalışmamış olmasıdır. Aküsü bittiği için çalışmayan araçların sahiplerine en büyük tavsiye Ümraniye oto elektrik servislerinden garantili akü değişimi hizmeti almalarıdır. Bu hizmet sonrası hem akü verilen garantiden önce ömrünü tamamlarsa ücretsiz bir şekilde yeni akü alabilirler hem de araçlarını güvenilir bir şekilde çalıştırarak yollarına gidebilirler.
 

Oto Elektrik Yedek Parça Değişim Hizmetimiz

Arıza tespit edilen malzemelerin hepsi tamir olmayabilir. Kullanılamaz hale gelen parçaların değişimi kaçınılmaz olabilir. Oto elektrik malzemeleri konusunda güvenilir bir tedarik hizmet potansiyelimiz vardır. Ümraniye oto elektrik farkıyla en kaliteli malzemeler ekonomik şekilde tedarik edilmektedir. Parça değişimi ve montaj konusunda uzman ekipler aracınızın en iyi hale gelmesinde size önemli bir destek verecektir. Büyük bir özenle sunmuş olduğumuz oto elektrik yedek parça değişim hizmetimiz sayesinde aracınız en kısa sürede hazır olacak ve güvenli bir yolculuğa çıkma şansı elde edecektir. Kaliteli ve ekonomik hizmet adresi olan servisimiz. Gayet rahat bir biçimde yola çıkmanız için size yardımcı olacaktır. Oto elektrik sistemi için gerekli olan parçalar sağlam ve güvenilir tercihlerden karşılanmaktadır. Parça değişimi ile uzun süreli aynı zamanda sağlam bir sisteme sahip olmak mümkün olacaktır.

Ümraniye Oto Elektrik Hizmetlerinin Önemi

Ümraniye oto elektrik hizmetlerimiz bir araç için kritik öneme sahip hizmetlerimizdendir. Özellikle dış aydınlatmaları ele alacak olursak, en karanlık gecelerde daha sağlıklı ve güvenli yolculuk yapmanın önemini anlamanız daha kolay olacaktır. Sisli puslu havalarda dış aydınlatmalar araçları daha görünür hale getirir. Hem yola konsantre olmak hem de trafik içinde kaza yapmadan ulaşım fırsatı bulmak gerçekten çok önemlidir. Bu konuda oto elektrik servisi desteği ile birlikte, alacağınız hizmet her yönden size büyük avantaj sağlayacaktır. Rahat, konforlu ve güvenilir ulaşım gibi önemli bir konuda, uzman servis desteği sizi daima en iyi çözüme götürecektir. Bir araçta bulunan bütün elektrik aksamı önemli olduğu gibi, özellikle dış aydınlatmaların bir araç için çok daha kritik öneme sahip olduğunu kabul etmek gerekir.
Oto elektrik hizmetlerinde yedek parça değişiminin çok büyük önemi bulunmaktadır. Kaliteli yedek parçalar kullanılacak olursa, değişim sonrasında aracın performansı daha uzun süre güvenilir olacaktır. Elektrik sistemi ve buna bağlı olan her bir parçanın, her bir araç için olağanüstü kritik öneme sahip olduğunu unutmamak gerekir. Tedarik başarısı ve kaliteli ürün avantajları sayesinde, aracınızın elektrik sisteminin kusursuz çalışması söz konusu olacaktır. Servis bünyemizde burada tedarik etmiş olduğumuz her bir kaliteli malzeme, aracınızın yollara daha güvenli ve yüksek performanslı çıkmasına gereken desteği verecektir.
Aracınızda bulunan pek çok lamba farklı görevler anlamına gelir. Farlar, stop lambaları, sinyal lambaları ve sis lambaları gibi çok çeşitli ürünler sayesinde, insanların her zaman trafikte belli bir düzene sahip olması söz konusu olur. Hava biraz kararmaya başladığında artık dış aydınlatmaların önemi çok daha iyi anlaşılır. Her zaman kaliteli malzeme ve kaliteli hizmet anlayışına önem vermiş olan servisimiz, usta ekipleri ile birlikte aracınızın elektrik unsurlarını her zaman en iyi şekilde karşılamaya devam edecektir.
Ümraniye oto elektrik tercih edilen yüksek kaliteli malzemeler ve usta işçiliği sayesinde, aracınızda elektrikle ilgili sorunların hemen çözümü söz konusu olacaktır. Hizmetleri ile güven veren servisimiz, aracınız için gereksinimleri karşılama konusunda her zaman makul ve avantajlı adımlar atmaya devam edecektir.

İlgili Konular

EGR Valfi Arızası Belirtileri

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç sahipleri için zorunlu muayene kriterleri arasında en önemli konulardan biri de araç muayenesinde lastik kontrolü uygulamalarıdır

Rehbere git
Araç muayenesinde lastik kontrolü
Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır?

Diferansiyel Arızası Nasıl Anlaşılır?

Araçlarda sessizce çalışan ve genellikle göz ardı edilen diferansiyel, otomobilinizi virajlarda stabil tutan ve düz yolda rahat bir sürüş sağlayan kritik bir bileşendir. Bu mekanizma, tekerlekler arasındaki dönüş hızı farkını dengeleyerek, aracın manevra kabiliyetini artırır ve sürüş güvenliğine katkıda bulunur. Diferansiyel arızası, hem sürüş kalitesini hem de güvenliği doğrudan etkileyebilir. Diferansiyelin temel işlevlerini, arızasının nasıl anlaşılacağını ve bu önemli bileşenin tamir edilip edilemeyeceğini sizler için detaylandıracağız.

Rehbere git

Fren balatası neden öter?

Araç kullanımında en sık karşılaşılan sorunlardan biri, frenleme esnasında çıkan seslerdir. Öncelikle balata kaynaklı sorunların habercisi olan bu seslerin, pek çok farklı sebebi olabilir.

Rehbere git
Fren balatası neden öter?