Oto Fren Sistemleri

Oto Fren Sistemleri

İstanbul gibi yoğun şehirlerde bakım merkezlerinin de büyük olması gerekmektedir. Tam da bu noktada Ümraniye oto elektrik sistemleri servisleri ön plana çıkmaktadır. Bünyesinde pek çok Ümraniye oto elektrik servisi bulunduran Ümraniye ilçesi elektrik özelliklerini kullanmayı seven kullanıcılar için biçilmiş kaftandır.

Eski tarihlerde araçlar sadece yolculuk amacıyla kullanılmaktaydı. Hatta ilk ulaşım araçlarından birisi olan at arabalarında elektrik adına herhangi bir şey bulunmamaktaydı. Fakat günümüzde araçların ulaşımı kadar iç yaşam alanı da ön plana çıkmaktadır. Bu sebeple yeni modern araçlarda pek çok elektrikli bölüm bulunmakta. Hatta öyle ki günümüzde elektrik motorlu araçlar dahi bulunmaktadır. Bunlar her ne kadar güzel gelişimler olsa da her yeniliğin bir de bakım ihtiyacı bulunmaktadır.
Ümraniye oto elektrik sistemleri servisleri ön plana çıkmaktadır. Bünyesinde pek çok Ümraniye oto elektrik servisi bulunduran Ümraniye ilçesi elektrik özelliklerini kullanmayı seven kullanıcılar için biçilmiş kaftandır. 
 

Araç çalışırken elektriği nereden alır?

Araç çalışırken elektriği oto aküden alır. Akü çift kutuplu bir eleman olmakla beraber kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine çeviren araç olarak da tanımlanabilir. Bir aracın olmazsa olmazlarından birisi aküdür. Aküsü olmayan bir aracın çalışması mümkün değildir. 
 
Akünün bitmesinin en temel sebebi aracın uzun süre çalışmamış olmasıdır. Aküsü bittiği için çalışmayan araçların sahiplerine en büyük tavsiye Ümraniye oto elektrik servislerinden garantili akü değişim hizmeti almalarıdır. Bu hizmet sonrası hem akü verilen garantiden önce ömrünü tamamlarsa ücretsiz bir şekilde yeni akü alabilirler hem de araçlarını güvenilir bir şekilde çalıştırarak yollarına gidebilirler.
 

Oto elektrik neleri kapsar?

Günümüzde en yoğun trafiğin olduğu İstanbul şehrinin en çok tercih edilen servislerinden birisi olan Ümraniye oto elektrik sistemleri servislerine en çok gelen sorular oto elektrik neleri kapsar olmaktadır. Aslında oto elektrik günümüz modern araçlarının pek çok parçasını kapsar. Günümüzde müzik çalardan direksiyon ısıtmaya kadar pek çok elektrikli özellik bulunmaktadır.

Fakat genel olarak sıralamak gerekirse oto elektrik şu unsurları kapsar;
 
  • Akü kontrolü ile akünün elektrolit seviyesi, akünün kutup başlarındaki deformasyonlar kontrol edilir
  • Alternatörün bakımı ve şarj kontrolü yapılır. Eğer alternatör arızası zamanında tespit edilmezse diğer elektronik parçalar da zarar görebilir.
  • Sigorta ve röle kontrolü
  • Marş motoru kontrolü
  • Fren İnovasyonları
 

İlgili Konular

ABS beyin tamiri

ABS beyin tamiri

ABS (Anti Lock Braking System): kilitlenme önleyici fren sistemi anlamına gelir. Bu sistemin temel amacı araçlarda yaşanan fren kilitlenme sorunlarının önlenmesidir.

Rehbere git

Fren balatası neden öter?

Araç kullanımında en sık karşılaşılan sorunlardan biri, frenleme esnasında çıkan seslerdir. Öncelikle balata kaynaklı sorunların habercisi olan bu seslerin, pek çok farklı sebebi olabilir.

Rehbere git
Fren balatası neden öter?
Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç sahipleri için zorunlu muayene kriterleri arasında en önemli konulardan biri de araç muayenesinde lastik kontrolü uygulamalarıdır

Rehbere git

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git
Yağ Pompası Arızası