Oto Klima

Oto Klima

Klima, hava dengesini sağlayan en önemli parçadır. Soğuk havalarda sıcak hava, sıcak havalarda ise soğuk havanın araç içerisine girmesini sağlamaktadır. Ancak araç sahipleri klimanın sadece havayı dengelediğini ve hiçbir zaman bozulmadığı algısına kapılmaktadır.

Klima, araçta yoğun olarak çalışan bölümlerden biridir. Bu yoğun tempo zaman içerisinde klimanın arızalanmasına ve filtrelerinin dolmasına neden olmaktadır. 
 
Klima filtresinin dolması, havanın düzgün bir şekilde süzülmesinin önüne geçmekte ve belirli bir süre sonra araç içerisinde bulunan insanların sağlığını olumsuz anlamda etkilemektedir. 
 
Ümraniye oto servisi, üretici firma onaylı parçalar ile araç klimasında meydana gelen sorunları gidermekte ve yeni parçalar ile klimayı yenilemektedir.
 
Klima, tek başına çalışan bir sistem değildir. Klimanın arızalanması motorun çalışma performansını da olumsuz anlamda etkilemektedir. Bunun yanında filtreleri dolmuş bir klima araçta nem, bakteri ve toz oluşmasına neden olarak kötü kokunun araç içerisine dağılmasına sebep olmaktadır. Uzun kullanımlar sonucu değişmeyen klimalar ise araca binen kişilerde lejöner, astım, bronşit gibi hastalıkların oluşmasına ortam hazırlamaktadır. 
 

Ümraniye Oto Klima Tamiri

Klima, arızalandığı durumlarda kendini mutlaka belli etmektedir. Klimanın arızalandığına dair belirtiler;
 
  1. Klima çalışmaya başladığında araç sebepsiz bir şekilde stop ediyorsa bu durumda ya kompresör aşırı güç çekiyordur ya da kayış bağlantılarında bir sorun oluşmuş demektir. 
  2. Aracın içinde yer alan A.C tuşlarına basıldığı anda soğuk havanın gelmemesi
  3. Klima çalışır haldeyken rölanti yükselmesi
  4. akıt tüketimde yaşanan artışa rağmen araca hava gelmemesi
  5. Klima sesli bir şekilde çalıyorsa

Bu durumlar klimanın arızalandığına kanıt olarak gösterilmektedir. Ümraniye oto klima tamir hizmetleri ile klimanın her parçasına ayrıntılı olarak bakılmakta ve değişmesi gereken her bölüm yenisiyle değiştirilmektedir. 

Periyodik bakımları ve mevsim bakımlarını düzenli olarak yaptıran araç sahipleri, bu tarz sorunlarla karşılaşmamaktadır. Çünkü bu bakımlar sırasında aracın klima gazı, klima kompresörü ve filtreleri ayrıntı olarak kontrol edilmektedir. Bu bakımları almayan veya erteleyen araç sahipleri, klimada oluşan küçük bir sorunun bile büyümesine yol açarak önü kesilmeyen bakım masrafların oluşmasına sebep olmaktadır.
 
Klima onarımı hizmeti verdiğimiz markalar ise; Fiat, Volvo, Renault, Bmw, Volkswagen, Mercedes, Ford, Citroen, Audi, Peugeot .

İlgili Konular

Arabada servis ışığı neden yanar?

Arabada servis ışığı neden yanar?

Araçlarda bulunan gösterge ışıkları pek çok uyarı sisteminin kullanıcıyla iletişimi için kurgulanır.

Rehbere git

Yağ Pompası Arızası

Rehbere git
Yağ Pompası Arızası
Klima Kompresörü Arızası

Klima Kompresörü Arızası

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri