Oto Periyodik Bakım

Oto Periyodik Bakım

Ümraniye periyodik bakım günümüzde İstanbul araçlarının vazgeçilmez giderleri arasında bulunmaktadır. Değişen hayat şartları ve rekabet ortamı ile artık insanların işlerini yaparken her zaman hızlı olması istenmektedir.

Bu sebeple nüfusun da artması ile insanlar toplu taşıma kullanımını azaltıp kişisel araçlarını kullanmaya başlamışlardır. Buna ek olarak dünyada yayılan covid hastalığı da bir neden olarak gösterilebilir. Bundan dolayı İstanbul’da Ümraniye oto periyodik bakım servisleri sık sık ziyaret edilen servisler arasında yer almaktadır.
 
Kişisel araç kullanımının artmasının bir sonucu da trafik yoğunluğunun artışı olmaktadır. Trafik yoğunluğunun artmasının en kötü sonucu, insanların ulaşımlarını sağlarken trafikten dolayı geç kaldıklarında sinir katsayılarının artmasıdır. Oto servisine gidip periyodik bakımlarını tamamlamamış araçların yoğun trafik anında yolda kalmaları da büyük gerilimlere yol açmaktadır. Bu özellikle İstanbul gibi büyük şehirlerde sıkıntı yaratmaktadır.
 

Araç periyodik bakımı nedir?

 
Birçok insan periyodik bakımı bahar bakımı olarak bilse de aslında periyodik bakımın bir mevsim ile ifade edilebilecek net bir tarihi bulunmamaktadır. Periyodik bakım genellikle aracın kondisyonuna da bağlı olarak 10.000 km veya 6 ayda bir yapılması profesyoneller tarafından uygun görülmektedir. Fakat bu bir garajda uzun süre dinlenmiş araçlar için geçerli değildir. Uzun süre dinlenmiş araçların çalıştırılmadan önce genel bir kontrolden geçmeleri şiddetle tavsiye olunur. Uzun süre dinlenmiş araçların, çalıştırılmadan önce kontrol edilmesi gereken unsurları şunlardır;
 
  • Aracın yağı kontrol edilmelidir.
  • Aracın suyu kontrol edilmelidir.
  • Aracın yakıt durumu kontrol edilmelidir.
 

Periyodik bakımı yapmanın faydaları nelerdir?

İstanbul çevresinde yaşayan kullanıcıların en çok ziyaret ettiği servislerden birisi olan Ümraniye oto periyodik bakım servislerine Ümraniye periyodik bakım faydaları sorulduğunda aldıkları cevaplar şunlardır;
 
  • Periyodik bakım yapmak aracın performansını arttırır.
  • Periyodik bakım yapmak aracın parçalarının ömrünü uzatır.
  • Periyodik bakım yapmak keyifli bir sürüş sağlarken kullanıcıyı da olası arızalardan korur ve zaman kazandırır.
  • Periyodik bakım, daha büyük hasarların ortaya çıkmasını önler. 

Bu örnekler bu konuda verilebilecek en temel örneklerdir, bunların yanı sıra periyodik bakımın araca ve kullanıcıya sağlayacağı pek çok fayda bulunmaktadır.
 

İlgili Konular

Fren balatası neden öter?

Fren balatası neden öter?

Araç kullanımında en sık karşılaşılan sorunlardan biri, frenleme esnasında çıkan seslerdir. Öncelikle balata kaynaklı sorunların habercisi olan bu seslerin, pek çok farklı sebebi olabilir.

Rehbere git

Devirdaim Pompası Arızası

Devirdaim pompası arızası araç motorunun aşırı ısınmasına ve hararet yapmasına neden olabilir.

Rehbere git
Devirdaim Pompası Arızası
Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç muayenesinde lastik kontrolü

Araç sahipleri için zorunlu muayene kriterleri arasında en önemli konulardan biri de araç muayenesinde lastik kontrolü uygulamalarıdır

Rehbere git

EGR Valfi Arızası Belirtileri

Rehbere git
EGR Valfi Arızası Belirtileri